Президент Туреччини відправив у відставку 50 генералів і адміралів

4 Серпня 2012, 17:12

Про рішення було оголошено після того, як його схвалив турецький президент Абдулла Гюль.

Офіційна причина відставок – необхідність скорочення штату.

Одного офіцера звільняють у зв'язку з досягненням ним пенсійного віку.

За останні роки слідство оголошувало про декілька передбачуваних спробах усунути Ердогана і підтримуючих його ісламістів від влади.

Багато експертів вважають судові процеси частиною зусиль правлячої Партії справедливості і розвитку підірвати авторитет військових, які вважають себе гарантом світських принципів правління в Туреччині.

Як повідомлялось, у березні, в одній із в'язниць Туреччини, яку посилено охороняють, почався судовий процес над колишнім начальником Генерального штабу збройних сил 68-річним Ількером Басбугом. Його звинувачують у змові з метою повалення прем'єр-міністра Реджепа Ердогана.

Нагадаємо, у липні 2011 року у Туреччині вище військове керівництво подало у відставку. Зокрема, рапорти про відставку подали головнокомандуючий збройними силами Туреччини генерал Ісік Косанер, а також командувачі сухопутними, морськими і повітряними силами країни. Так вони висловили свій протест проти арешту десятків генералів через звинувачення в антидержавній змові.

Спроби вчинити державний переворот робилися турецькими військовими тричі – в період з 1960 по 1980 роки. Західні спостерігачі відзначають, що з 2003 року, коли до влади прийшов Ердоган, вплив генералів на політичне життя в Туреччині стало поступово зменшуватися.

Втім, в останні роки спостерігається напруженість у відносинах між армійської верхівкою і прем'єр-міністром Туреччини, який не поділяє прозахідний настрій армії.

Читайте також Інша Туреччина: позатуристичне обличчя країни

Позначки: