Президент Туреччини назвав марними женевські переговори, поки РФ завдає удари в Сирії

4 Лютого 2016, 14:58

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що російські мирні переговори в Женеві не мають сенсу, допоки сили президента Башара Асада та Росія продовжують атаки в Сирії.

«Росія продовжує вбивати людей у Сирії. Хіба може бути таке мирне зібрання? Хіба можливі такі мирні переговори? В умовах, коли діти все ще гинуть, такі спроби не мають ніякої функції, крім полегшення ситуації для тирана», – наголосив турецький лідер.

Читайте також: Прем'єр Туреччини пригрозив Росії наслідками через її злочини в Сирії

«Вони завжди скликають, збираються, їдять, п'ють, а потім йдуть. Зараз вони позначили нову дату наприкінці лютого. Подивимося. Ви побачите, що 28 лютого вони знову її відкладуть», – наголосив Ердоган з приводу зриву переговорного процесу у Женеві 3 лютого.

Спецпосланець ООН з питань Сирії Стаффан де Містура 3 лютого оголосив про тритижневу перерву женевських переговорів, які стали першою за два роки спробою домовитися про закінчення війни у Сирії. Де Містура зазначив, що для успішного продовження переговорного процесу необхідна безпосередня допомога міжнародних союзників воюючих сторін, особливо США та Росії.

Опозиція відмовляється вести переговори, допоки урядові війська Асада та сили Росії не припинять бомбардування населених мирними жителями районів, а також не знімуть блокади з осаджених міст і не звільнять полонених.

Нагадаємо, відносини між Москвою та Анкарою загострилися після інциденту зі збитим російським бомбардувальником над територією Туреччини наприкінці листопада 2015. Росія у відповідь ввела ембарго на імпорт турецьких товарів – головним чином продуктів харчування, а також заборонила продаж туристичних путівок до Туреччини і ввела візи для громадян цієї країни. Після цього багато турків, що мешкають в Росії, стали говорити про зростання тиску зі сторони російської влади.