Президент створив Раду регіонального розвитку

22 Квітня 2015, 15:18

Президент України Петро Порошенко підписав указ про створення Ради регіонального розвитку. Про це на брифінгу в АП повідомив перший заступник глави Адміністрації президента Віталій Ковальчук.

«Одне з перших завдань ради регіонального розвитку – це формування засад регіональної політики, спираючись на потенціал кожного регіону. Регіональна політика має стати цілісною, і зрозуміло, що будувати таку систему можна тільки враховуючи особливості кожного регіону», – сказав Ковальчук.

За його словами, Рада візьме участь у конституційній реформі.

«Якщо говорити про питання, які будуть стояти перед Радою – перші її засідання будуть присвячені формуванню нової форми територіального врядування і внесення пропозицій конституційній комісії», – пояснив він.

Як відомо, голова Верховної Ради Володимир Гройсман сказав, що влада повинна забезпечити перехідний період після ухвалення змін до Основного закону України, що передбачають децентралізацію влади.

За його словами, це необхідно для того, щоб ухвалити нові закони: про місцеве самоврядування, місцевий референдум, муніципальну поліцію, міську охорону та скорегувати питання земельних відносин.

Гройсман зазначив, що після внесення змін до Конституції необхідно буде внести зміни в щонайменше 500 нормативних документів.

З його слів, нова редакція Основного закону має передбачати, що українці обиратимуть місцеві ради на основі яких формуватимуться місцеві виконавчі комітети.

Як повідомлялося, 22 квітня ВР створила комісію з питань майбутнього.

Нагадаємо, 1 березня Порошенко підписав закон про засади регіональної політики, 254 депутати ВР проголосували за закон про засади державної регіональної політики 5 лютого.