Президент США уперше за 88 років прибув на Кубу

21 Березня 2016, 07:55

Президент США Барак Обама прибув з офіційним візитом до Куби, де проведе кілька днів. Про це повідомили у ЗМІ.

Історична подія відбулася у неділю, 20 березня. Острів зустрів президента США сильною зливою. При цьому голова Куби Рауль Кастро не зустрів делегацію на чолі з президентом США в аеропорту Гавани.

Повідомляється, що Обама сьогодні, 21 березня, зустрінеться з Кастро. Окрім того, президент США запланував промову у Великому театрі Гавани, а у вівторок керівники держав відвідають бейсбольний матч між національною командою Куби та командою "Там-Бей Рейс".

Останнім президентом США, який відвідав Кубу став Калвін Кллідж у 1928 році.

Нагадаємо, у вересні 2015 року Куба призначила посла у США вперше з 1961 року, коли сторони розірвали дипломатичні стосунки та Карибської кризи і загрози ядерної війни між США та СРСР.

Також нагадаємо, у грудні 2014 року президент США Обама заявив, що Сполучені Штати починають переговори з Кубою про нормалізацію дипломатичних відносин після багатьох десятиліть невизнання влади цієї держави. 12 квітня Обама закликав Конгрес скасувати санкції проти Куби.

Крім того, Вашингтон та Гавана домовилися про відновлення роботи посольств в столицях обох країн. У травні США виключили Кубу з національного списку країн-спонсорів міжнародного тероризму.