Президент схвалив залучення демобілізованих до служби у військовому резерві

10 Квітня 2015, 23:59

Президент України Петро Порошенко підписав закон України № 265-VIII "Про внесення змін до закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо служби у військовому резерві в особливий період". Про це йдеться на офіційному сайті Верховної Ради України.

"Повернуто з підписом від президента", – йдеться в статусі проходження документа.

Закон передбачає залучення в обов'язковому порядку до проходження служби в оперативному резерві першої черги військовослужбовців, які звільнятимуться зі строкової військової служби та військової служби за призовом при мобілізації, на особливий період.

"Що дасть цей закон? Демобілізованих, яких десятки тисяч, перевести в першій черзі. Ці люди мають бойовий досвід, у випадку форс-мажорних обставин, за рішенням президента і парламенту, вони будуть призиватися не за старим порядком – не через заклик військкоматів, а військовослужбовці отримають право в добровільному порядку укласти контракт на проходження служби у військовому резерві. Це дозволить залучати до служби у військовому резерві військовослужбовців з бойовим досвідом", – повідомив заступник голови фракції Народний фронт", голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський під час подання даного документа в парламенті.

"Прийняття законопроекту дозволить створити правову основу для залучення до служби у військовому резерві військовослужбовців з бойовим досвідом, набутим під час збройного конфлікту на Сході держави", – йдеться в пояснювальній записці.

Як відомо, Верховна Рада України врегулювала залучення демобілізованих військових до служби в резерві 19 березня 2015 року. За відповідний законопроект № 2377 проголосували 273 нардепа при 226 мінімально необхідних.

Нагадаємо, 18 березня в Україні стартувала демобілізація.