Президент схвалив ліквідацію Нацкомісії з питань моралі

3 Березня 2015, 16:44

Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі", який створює передумови для ліквідації національної комісії з питань захисту суспільної моралі.  Про це інформує прес-служба президента.

"Згідно із Законом № 173-VIII від 10 лютого, Закону України "Про захист суспільної моралі" виключаються положення щодо визначення статусу та засад діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі", – сказано в повідомленні.

Зазначається, що контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі в межах своєї компетенції здійснюють Міністерство внутрішніх справ України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері культури, центральний орган виконавчої влади, реалізує державну політику у сфері кінематографії, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику в сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового, митного законодавства, Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

"Громадський контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі здійснюють творчі спілки, які діють у сфері культури і мистецтв, журналістики. Держава забезпечує фінансову підтримку у здійсненні громадського контролю за додержанням вимог цього та інших законів у сфері захисту суспільної моралі в порядку, визначеному Кабінетом міністрів України", – повідомляє прес-служба Президента.

Як відомо, 10 лютого ВР ліквідувала Нацкомісію з питань моралі, депутати ухвалили закон, який позбавляє комісію будь-яких функцій.

Як повідомлялося, у комітеті ВР зі свободи слова виступали за ліквідацію комісії з моралі.

Національна комісія з питань захисту суспільної моралі є постійно діючим державним позавідомчим експертним і контролюючим органом, який діє з 2003 року. Фінансування Національної комісії здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.