Президент Швейцарії заявила про намір провести референдум щодо ставлення громадян до ЄС

24 Грудня 2017, 20:20

Президент Швейцарії Доріс Лойтхард запропонувала провести референдум, в результаті якого громадяни зможуть висловити своє ставлення до співпраці з Європейським Союзом. Про це повідомляє Blick.

"Двостороннє співробітництво – це важливо. Тому ми повинні прояснити наші відносини з Європою. Ми маємо знати, в якому напрямку йти. В такому випадку фундаментальний референдум був би корисним", – розповіла Лойтхард.

За її словами, Європейський Союз створює "рамкові" угоди та домовленості, а Швейцарія за такими правилами грати не хоче.

Лойтхард додала, що в Європейському Союзі є низка країн, дії яких спрямовані проти Швейцарії. Конкретні назви цих країн президент не уточнила, тому що сама точно не розібралася з цим питанням. Вона зазначила, що найнадійнішим партнером з ЄС для Швейцарії був колишній міністр внутрішніх справ Німеччини, потім фінансів, а нині представник Бундестагу Вольфганг Шойбле.

Лойтхард згадала, що деякі країни порівнюють Швейцарію з Великою Британією з приводу відносин з ЄС. Вона вважає, що таке порівняння недоречне, тому що ці дві країни ведуть абсолютно різну політику.

Нагадаємо, 20 грудня Швейцарія заморозила активи колишнього президента Віктора Януковича.