«З огляду на цей рік, для нас у Європі найбільш вражаючим актом у нашому регіоні була неочікувана анексія Криму у березні. Таке порушення українського суверенітету і територіальної цілісності несе величезну загрозу європейському порядку безпеки», – говорить Ромпей.
Він також привітав реформи, які починає Україна.
«Це важливо, що українська влада просувається на шляху проведення реформ. Ці реформи – економічні, політичні, конституційні – утвердять успіх останніх політичних рішень», – каже президент Європейської ради.
«Кроки щодо кооперації з Україною матимуть місце у рамках більш ширшого контексту мирного процесу. А з Росією, нашим найбільшим сусідом, ми готові до відновлення базової довіри у разі дотримання обіцянок», – зазначив Ромпей.
Нагадаємо, 16 березня за військової і політичної підтримки Російської Федерації в Криму відбувся неконституційний і не визнаний світом референдум про самовизначення Криму. За даними самопроголошеної кримської влади, 96,77% тих, що взяли участь у голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії.
21 березня президент Росії Владімір Путін підписав закон про приєднання Криму і Севастополя до Росії на правах суб’єктів федерації.
Україна і Захід звинувачують Росію постачанні зброї та бойовиків на Донбас, а також введенні її військ на схід України. Москва ці звинувачення відкидає.