Президент просить Раду ратифікувати угоду з ЄІБ щодо кредиту на АПК

5 Серпня 2016, 12:16

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді ратифікувати угоду з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про виділення 400 млн євро кредиту. Відповідний законопроект №0106 був зареєстрований в парламенті 28 липня 2016 року.

Зазначається, що кредит від ЄІБ буде надано на фінансування проекту "Основний кредит для аграрної галузі – Україна". Його термін – 12 років з чотирирічним пільговим періодом. Відзначається, що кредит буде виплачуватися траншами, сума кожного з них становитиме мінімум 10 млн євро.

Угода була підписана 28 грудня 2015 року.

Відзначимо, що кошти кредиту від ЄІБ планується направити на реалізацію проектів у сфері вирощування зернових і олійних культур, модернізації рибного господарства і аквакультури в Україні.

Так, Міністерство аграрної політики, Міністерство фінансів (що виступає позичальником кредиту) і ПАТ "Укрексімбанк" здійснюватимуть відбір проектів та моніторинг їх практичної реалізації.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Україна залучила у Європейського інвестиційного банку 400 млн євро кредиту для реалізації проектів підтримки банківського сектора, малого і середнього бізнесу.