"Апелюємо насамперед до влади, але також й до опозиції, яка також несе відповідальність за подолання чи неподолання цього важливого, але, напевно, вже останнього серйозного бар’єру на шляху України до західного світу", – сказав Коморовський.
При цьому він закликав українську владу "здійснити рішучі кроки, аби уможливити виїзд екс-прем'єр-міністра на лікування за кордон".
За словами Коморовського, Польща не ставить під сумнів рішення українських судів, але "фундаментом ЄС є і завжди будуть права людини".
Також він підкреслив, що підписання угоди про асоціацію не завершить, але інтенсифікує шлях України до норм і стандартів ЄС, а також змінить розстановку сил у цій частині континенту.
Тристороння комісія (The Trilateral Commission) є неурядовою організацією, створеною в 1973 році, об’єднує 350 впливових особистостей світу політики та економіки.
Нагадаємо, 24 жовтня Комісія з помилування при президентові не розглядала питання Тимошенко. Як пояснив перший заступник міністра юстиції Інна Ємельянова, це питання не розглядалося комісією, оскільки ніхто не бачив відповідних клопотань.
До засідання комісії, її член, народний депутат від ПР Сергій Гриневецький заявляв, що це питання не розглядатиметься, оскільки «враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину» та на підставі квітневої відмови, підстав для помилування Тимошенко не існує.
З початку року Януковичу надіcлали 53 клопотання про помилування екс-прем'єра.
Сама екс-прем'єр-міністр України заявила, що прийме усі пропозиції місії Кокса-Кваснєвського щодо свого звільнення, якими б вони не були.