Президент Польщі не чув від своїх спостерігачів про фальшування виборів в Україні

31 Жовтня 2012, 18:36

«Це дуже важливе з погляду оцінки і Польщею, і іншими країнами Заходу виборів в Україні», – наголосив він щодо відстуності інформації про фальшування.

Коморовський заявив, що під час зустрічей із польським політиками, які брали участь у трьох різних місіях спостерігачів за виборами до Верховної Ради України, він почув численні зауваження, які стосуються багатьох аспектів виборів, зокрема, такі, як ускладнений доступ до ЗМІ для опозиції, перебування у в’язниці лідера однієї з опозиційних партій, а також про багато інших недоліків, що трапляються в різних виборчих кампаніях і які бувають предметом апеляцій у судах.

«Результати виборів в Україні для Польщі нечувано важливі, тому ми всі з величезною увагою та напруженням спостерігали за перебігом цих виборів та їхніми результатами», – сказав президент Польщі.

Хоч остаточних результатів виборів іще нема, та вже тепер, вважає Коморовський, можна позбутися значної частини побоювань, які Польща мала щодо перебігу виборів в Україні.

Результати виборів в Україні, сказав Коморовський, – це підтвердження того, що виграла українська громадська думка, яка хоче, щоб країна зберегла свій проєвропейський курс.

Саме так, на його думку, треба розуміти однаково добрі результати опозиційних партій, які однозначно висловлюються щодо необхідності зближення ккраїни з західним світом, із Європейським Союзом.

 Результат владної коаліції, вважає польський президент, теж можна інтерпретувати так, що вона хоче продовжувати зближення з ЄС. «Тепер Польща повинна подбати про те, щоб Україна знову отримала шанс на зближення з Європою шляхом підписання та ратифікації угоди про асоціацію. Це шлях, який змінюватиме Україну, вона дедалі більше наближатиметься до західного світу, а Польща в цьому зацікавлена», – підсумував Коморовський.

Як повідомлялось, міжнародна Місія громадянського суспільства зі спостереження за виборами в Україні, до якої увійшли спостерігачі з Комітету виборців України, ОПОРИ,CANADEM, OSCE/ODIHR, ENEMO, Світового конгресу українців вважає, що виборча кампанія і безпосередньо день голосування супроводжувалися порушеннями

Опозиція заявила, що не чекатиме, поки збереться нова Верховна Рада, і вимагатиме створення тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів фальсифікації результатів виборів вже найближчого пленарного тижня.

Читайте також: Спостерігач ОБСЄ: Влада вдалася до порушень, бо ризик ротації еліт був дуже високим