Президент підписав закон про безпеку дорожнього руху

6 Серпня 2015, 15:10

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», який передбачає деякі нові повноваження для виконання патрульною поліцією своїх завдань у сфері забезпечення безпеки руху. Про це повідомив офіційний сайт президента.

Відповідно до закону, запроваджується автоматична фотозйомка та відеофіксація адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, яка має покращити рівень безпеки дорожнього руху і знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму зі смертельними та іншими тяжкими наслідками, також запроваджується новий вид адміністративного стягнення – штрафні бали, установлюється розмір штрафу або кількості штрафних балів у санкції статті, надаються повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення уповноваженими працівниками підрозділів патрульної служби МВС.

Відомо, що подібні системи позитивно зарекомендували себе в багатьох країнах світу, зокрема в Німеччині, Швеції, Великій Британії, Італії, Швейцарії, Австрії, Нідерландах, Франції та ін.

У повідомленні зазначається, що Порошенко підписав цей закон на прохання начальника Департаменту патрульної служби МВС України Олександра Фацевича.

Нагадаємо, Рада ухвалила цей закон 14 липня.

Як повідомлялося, Рада 14 липня також відкрила реєстри власників землі та автомобілів.

Крім того, з травня 2014 року в Україні запровадили штрафи за порушення правил паркування.