Президент ПАРЄ закликала Росію звільнити Савченко “хоча б із гуманних спонукань”

3 Березня 2015, 16:57

Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Анн Брассер закликала Росію звільнити українську льотчицю, народну депутатку України і делегатку в ПАРЄ Надію Савченко, щоб зберегти їй життя. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ПАРЄ.

"Якщо не з якоїсь іншої причини, то хоча б із гуманних спонукань російська влада повинна врятувати життя Савченко. На цьому тижні ми святкуємо в Страсбурзі 25-річчя Європейського комітету з попередження тортур. Я не можу вигадати більш відповідного внеску російських властей, ніж звільнення з жалю до Савченко", – заявила Брассер.

Як відомо, Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Її звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які загинули 17 червня під Луганськом.

Як повідомлялося, прес-секретар президента Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що питання Савченко під час перемовин з 11 на 12 лютого у Мінську не обговорювали.

Савченко залишили під арештом до 13 травня. Голодувати вона почала 13 грудня.