Президент ПАРЄ заявила, що Україна зобов’язана запросити Асамблею на спостереження за виборами

3 Липня 2019, 16:02

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є висловила жаль щодо рішення Верховної ради України відкликати запрошення на спостереження за достроковими парламентськими виборами 21 липня. Про це йдеться у заяві Паск'є.

 

Зокрема, відповідаючи на лист спікера ВР, Паск'є зауважила, що Асамблея має тривалу практику, що сягає 1994 року, співпраці з Україною щодо спостереження за виборами, що дозволило "істотно поліпшити" законодавчу базу країни та виборчої практики.

 

"Я повинна підкреслити, що Україна, як член Ради Європи, перебуває під процедурою моніторингу Асамблеї та має зобов'язання запропонувати Асамблеї спостерігати за президентськими й парламентськими виборами", – наголосила вона.

 

 

 

 
Водночас Паск'є додала, що готова обговорити, як покращити відносини між Асамблеєю, українським парламентом та його делегацією в ПАРЄ.
 
Нагадаємо, 2 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для ПАРЄ здійснювати спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні.
 

Як повідомлялось, 25 червня, ПАРЄ погодилася повернути росіян без жодних санкцій.