Президент ПАРЄ Аграмунт подав у відставку

6 Жовтня 2017, 14:33

У п’ятницю, 6 жовтня, президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт добровільно подав у відставку. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова постійної делегації України в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

«Президент ПАРЄ Педро Аграмунт, який цього року літав в Сирію до Ассада на російському урядовому літаку, щойно добровільно подав у відставку. Вирішив не чекати фінального голосування в Асамблеї, запланованого на понеділок. Послався на стан здоров‘я. Вітаю всіх причетних, це наша спільна перемога!», – написав він.

 

Пізніше Аграмунт підтвердив свою відставку в Twitter.

"Сьогодні з особистих причин я вирішив, що більше не буду очолювати Парламентську асамблею Ради Європи" – написав Аграмунт.

Нагадаємо, що політична група Європейської народної партії у Парламентській асамблеї Ради Європи на зустрічі 28 червня більшістю голосів схвалила рішення про виключення зі свого складу президента асамблеї Педро Аграмунта.

Педро Аграмунт у березні відвідав Сирію разом з делегацією російських депутатів. Російська делегація в ПАРЄ перебуває під санкціями, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Низка делегацій ПАРЄ, серед яких і українська, висловили обурення з приводу цього візиту Аграмунта в Сирію.

Недовіру чинному президентові висловили чотири з п'яти політичних груп ПАРЄ. Після критики на свою адресу Аграмунт вибачився за поїздку. За даними члена української делегації в ПАРЄ Ірини Геращенко, 28 квітня Аграмунт мав намір добровільно подати у відставку, однак він цього не зробив.

30 червня Аграмунт у своїй першій заяві після того, як в ПАРЄ ініціювали його відставку, заявив, що став "жертвою через своє бажання до діалогу" та що кампанію проти нього очолили українці.

У Парламентській асамблеї Ради Європи мали голосувати за відставку президента Педро Аграмунта на сесії 9-13 жовтня.

98