Президент назвав вартість ІD-паспорта, який вводиться наступного року

14 Грудня 2015, 16:30

ІD-паспорт повинен коштувати в межах 100-160 грн без ПДВ. Про це президент України Петро Порошенко заявив під час візиту на поліграфкомбінат "Україна".

"На сьогоднішній день ми говоримо, що це має коштувати в межах 100-160 грн без ПДВ, і тут має бути все", – заявив президент.

Він зазначив, що в ID-картці буде міститися не тільки те, що є в паспорті.

"Не тільки адреса, основна і дублююча фотографія, не тільки прізвище, ім'я та по батькові. Тут понад 400 Кб інформації, і нам треба сьогодні крок за кроком треба йти до того, щоб наповнювати цю інформацію. Чому тут не бути медичними даними громадянина, і не треба з собою в поліклініку носити та шукати свою медичну карту? Чому тут не може бути податкової інформації разом з ідентифікаційним кодом? Для того, щоб людина в будь-який час, не збираючи купи листів і різних довідок, мала з собою тільки цю картку", – зазначив президент.

Нагадаємо, нові ID-карти для ідентифікації, які введуть замість внутрішніх паспортів, будуть оформлятися з 1 січня 2016 року. Внутрішні паспорти будуть оформлятися за тим же принципом, що і закордонні біометричні паспорти.

На сайті ДМС зазначено, що оформлення ID-карти буде проводитися за бажанням, а не є обов'язком: "Відповідно до чинного законодавства, паспорт громадянина України, який видається сьогодні підрозділами ДМС України, має необмежений термін дії, а тому, навіть після впровадження паспортів нового зразка, такі паспорти залишаться в силі. Міняти їх на біометричні – це право, але не обов'язок кожного громадянина України".

Зазначимо, впровадження такого паспорта є умовою для запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС.