Президент нагородив орденом княгині Ольги 26 жінок

7 Березня 2015, 16:31

Президент Петро Порошенко вручив нагороди жінкам, які захищають свободу та боронять незалежність України, зокрема волонтеркам, медикам, рятувальницям, правоохоронцям. Відповідний указ розміщено на сайті президента.

Повідомляється, що 25 жінок нагороджено орденом княгині Ольги 3 ступеня. Серед нагороджених – 12 представниць волонтерського руху. Також артистку Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької (Львів) Таїсію Литвиненко нагородили орденом 1-го ступеня.

«Батьківщина не дарма жіночого роду, і, мабуть, тому ви відчуваєте її набагато краще за нас, чоловіків. У час, коли вирішується доля України, наші жінки захищають від агресора свободу і незалежність держави, рятують життя наших воїнів. Ви не лише наші берегині, ви – наші героїні!», – цитує Порошенка його прес-служба.

Глава держави також підкреслив важливу роль жінок і їхню участь в захисті України. президент зазначив, що ті військові частини, де є жінки, відрізняються набагато більшою дисципліною та ефективністю, військові краще тримають оборону та сміливіше йдуть в наступ. Глава держави подякував українкам за допомогу пораненим військовим та волонтерську роботу.

«Дякую кожній з вас, яка на своїх тендітних плечах, в одному строю із чоловіками, несе важкий тягар війни», – додав він.

Президент також відзначив мужність матерів, дружин, сестер та доньок, чиї чоловіки зараз в армії, особливо на фронті.

«Так само переживаю за життя кожного українського воїна. Роблю все можливе і використовую будь-яку можливість, кожен шанс, щоб принести в Україну мир», – підкреслив глава держави.

Окремо Порошенко наголосив на значній ролі жінок в розбудові держави. Він нагадав слова Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна про те, що людству не вдасться досягти своїх цілей, якщо жінки, які становлять його половину, не зможуть повністю реалізувати свої права.

«Мені дуже хотілося, щоб в Україні жінки відігравали більшу роль. В нашому Уряді є дві жінки-міністри, в нашому парламенті – 51 жінка-депутат. Думаю, що було би краще, якби було більше жінок. Можливо, тоді би депутати не билися під трибуною, а було би більше спокою, мудрості, розсудливості та миру», – зазначив президент. Він побажав українкам активніше долати стереотипи і бажання чоловіків обмежити їхню роль.