Президент Молдови призначив виконуючого обов’язки прем’єр-міністра

30 Жовтня 2015, 16:00

Виконуючим обов'язки прем'єр-міністра Молдови призначений ліберал Георгій Брега. Відповідне рішення ухвалив президент країни Микола Тімофті, повідомляє видання Publika.md.

Як повідомляється, Брега заявив, що у нього не може бути амбітних планів, і закликав прискорити формування нового проєвропейського Кабінету міністрів.

«Сподіваюся на політичну зрілість колег з ЛДПМ, сподіваюся, що вони повернуться до Альянсу. Іншого виходу немає. Якщо вони не повернуться, ми втратимо проевпропейський Альянс», – сказав Брега.

"Я запросив всіх трьох віце-прем'єрів – пана Бріде, пана Брегу і пані Герман. Запевняють вас, що цю кандидатуру мені ніхто не нав'язував. Це мій особистий вибір", – сказав Президент.

Разом з тим, відставний глава кабміну Валерій Стрілець заявив, що як і раніше вважає рішення про винесення вотуму недовіри уряду необгрунтованим. Напередодні за відставку кабміну проголосували 65 депутатів.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Молдови Валеріу Стрілець подав на ім'я президента країни Миколи Тімофті прохання про відставку.

Нагадаємо, парламент Молдови 29 жовтня проголосував за відставку уряду. 15 жовтня Парламент Молдови проголосував за зняття депутатської недоторканності з колишнього прем'єр-міністра і голови Ліберально-демократичної партії (ЛДПМ) Влада Філата, згодом його заарештували.