Президент Литви, яка головує зараз в ЄС, підкреслила, що «немає ніякої гарантії, що угоду можна підписати через рік або два». Крім того, вона зазначила, що в разі непідписання «пауза у відносинах Україна-ЄС може бути довготривалою».
Грібаускайте висловила думку, що «відповідальність за пошук компромісу між розділяють» президент Віктор Янукович та пов'язана із Юлією Тимошенко опозиція.
Вона також зазначила, що «якщо закон, який вирішує питання Тимошенко не буде прийнято, держави-члени ЄС, безумовно, не підпишуть угоду з Україною».
«ЄС готовий брати участь у переговорах з Міжнародним валютним фондом про надання кредиту для допомоги українській економіці. Європа також готова протистояти тиску з боку третіх країн», – підкреслила Грібаускайте.
Вона також зазначила, що політика Росії, яка погрожує Україні кроками у відповідь на підписання Угоди про асоціацію, "шкодить престижу Росії і приносить зворотній ефект".
За словами Грібаускайте, підписання Угоди про асоціацію з Україною на саміті Вільнюсі стало б важливим сигналом для Грузії, «яка дуже уважно стежить за тим, що відбувається в Україні». На саміті у Вільнюсі заплановано парафувати Угоду про асоціацію з Грузією та Молдовою.
«Якщо угоду з Україною не буде підписано, цілком ймовірно, що активізується тиск на Грузію через відносин з ЄС», – зазначила Грібаускайте.