Президент Латвії схвалив заборону на навчання російською мовою в приватних вишах

4 Липня 2018, 22:31

Президент Латвії Раймонд Вейоніс схвалив поправки до закону про заклади вищої освіти, які забороняють приватним вишам реалізувати навчальні програми російською мовою.

 

Про це свідчить публікація в офіційному виданні Latvijas Vēstnesis, повідомляє Delfi.

 

Зазначається, що російською мовою минулого року навчалася приблизно третина студентів приватних вишів Латвії.

 

Не схвалювати нововведення президента просила Зокрема, опозиційна фракція "Згода", керівники низки навчальних закладів і недержавні організації просили президента не схвалювати дане рішення. У свою чергу, Вейоніс їх заклик проігнорував.

 

Так, іноземною мовою дозволяється здійснювати навчання за такими програмами, де це необхідно для досягнення цілей навчання (мовні і культурні програми).

 

Наголошується, що у державних університетах Латвії навчання мовами ЄС можливе лише в окремих випадках – для іноземних студентів і за програмами, передбаченими договорами про міжнародну співпрацю. При цьому іноземні студенти обов'язково вивчають латиську мову, якщо навчання триває довше шести місяців.

 

Нагадаємо, 2 квітня президент Латвії Раймондс Вейоніс оголосив про затвердження освітньої реформи, згідно з якою школи національних меншин переходять на навчання латиською мовою. 

 

Як повідомлялося, 24 березня міністерство закордонних справ Росії заявило, що перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою є продовженням дискримінаційної політики "примусової асиміляції російськомовних".  

 

Раніше уряд Латвії схвалив поступове переведення на навчання загальноосвітніх закладах лише латиською мовою починаючи з 1 вересня 2019 року. Міністр освіти і науки Карліс Шадурскіс пообіцяв, що його відомство відповідально поставиться до виконання міжнародних зобов'язань щодо забезпечення освіти нацменшин і її розвитку, в тому числі забезпечивши необхідне фінансування навчальних закладів.