Президент Китаю прибув до КНДР на саміт з Кім Чен Ином

20 Червня 2019, 11:39
Президент Китаю Сі Цзіньпін прибув до Пхеньяна з історичним дводенним візитом до Північної Кореї. Про це повідомляє AFP.
 
 
Так, китайський президент прибув до Пхеньяна зі своєю дружиною Пен Ліюань, главою МЗС Ваном І й іншими китайськими чиновниками.
 
 
Зазначається, що близько десяти тисяч людей прийшли вітати прибуття лідера КНР.
 
 
Водночас Пхеньян встановив жорсткий контроль за освітленням події. Міжнародним журналістам в Пхеньяні повідомили, що вони не зможуть висвітлити візит лідера КНР, а іноземні ЗМІ, які були спочатку запрошені, не змогли отримати візи до Північної Кореї.

 

Наголошується, що Сі Цзіньпін є першим китайським лідером, який відвідав Північну Корею за14 років після того, як відносини між союзниками часів холодної війни погіршилися внаслідок ядерних провокацій Пхеньяну та подальшої підтримки Пекіна санкцій ООН.

 

Зокрема, Китай може відіграти конструктивну роль у порушенні циклу недовіри між Північною Кореєю і США, щоб вони могли розробити дорожню карту для досягнення денуклеаризації.

 

Раніше радник президента США з національної безпеки Джон Болтон заявив, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин був не бажає вжити необхідних заходів для підписання ядерної угоди з Вашингтоном.

98