Президент Киргизстану пішов у відставку

15 Жовтня 2020, 11:27

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков у четвер, 15 жовтня, пішов у відставку. Ситуація в Киргизстані близька до конфлікту між протестуючими і силовиками. Про це повідомила пресслужба президента.

 

 

Як зазначається, Жеенбеков звернувся до народу, назвавши ситуацію в країні напруженою. За його словами, вимога його відставки триває.

 

"Для мене мир в Киргизстані, цілісність країни, єдність нашого народу і спокій в суспільстві понад усе. Немає нічого дорожчого для мене, ніж життя кожного мого співвітчизника. Я не тримаюся за владу. Не хочу залишитися в історії Киргизстану як президент, що пролив кров і той, хто стріляв у власних громадян.Тому вирішив піти у відставку", – йдеться у заяві Жеенбекова.

 

Раніше зазначалося, що Сооронбай Жеенбеков піде у відставку після проведення парламентських виборів.

 

Нагадаємо, 5 жовтня в Бішкеку – після оголошення попередніх підсумків виборів до парламенту Киргизстану – розпочалися зіткнення. Відразу кілька опозиційних партій заявили, що не визнають результати виборів унаслідок масових порушень і фальсифікацій під час виборчого процесу. Демонстранти вийшли на мітинг з вимогою скасувати результати голосування і оголосити повторні вибори. Станом на 6 жовтня під час протестів постраждали майже 700 осіб.

 

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков заявив, що в країні у ніч на 6 жовтня була спроба незаконно захопити державну владу. Центральна виборча комісія Киргизстану не визнала підсумки парламентських виборів. 13 партій заснували Координаційну раду опозиції.

 

9 жовтня Жеенбеков звільнив прем'єра та уряд, а ткакож своїм указом оголосив на території міста Бішкек режим надзвичайного стану.

 

14 жовтня депутати одноголосно підтримали кандидатуру Садира Жапарова на посаду прем'єр-міністра Киргизстану. Парламент також підтримав склад, програму і структуру уряду на чолі з Жапаровим.