Президент Колумбії підписав нову мирну угоду з повстанцями FARC

24 Листопада 2016, 19:50

Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос і лідер заколотників з угруповання Революційні збройні сили Колумбії (FARC) Родріго Лондоньо підписали новий варіант угоди про мир в країні. Про це повідомляє в четвер агентство Associated Press.

Відзначається, що на церемонії підписання також були присутні деякі зарубіжні лідери і генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Раніше Сантос повідомив, що в новій угоді прийняті до уваги поправки, запропоновані колумбійської опозицією.

Нагадаємо, підсумковий мирний договір між урядом Колумбії та FARC був укладений 25 серпня. Лідер FARC оголосив про припинення вогню по відношенню до урядових сил.

При цьому більшість жителів Колумбії на референдумі (50,24%) проголосували проти перемир'я з повстанським угрупованням FARC. У зверненні до нації президент Сантос заявив, що він прийняв результат референдуму, але і далі працюватиме над досягненням миру.

Окрім того, президент Колумбії Хуану Мануелю Сантосу отримав Нобелівську премію миру за припинення конфлікту з повстанським угрупованням FARC.

Збройний конфлікт у Колумбії тривав​ з 1964 року і є найдовшим збройним протистоянням у західній півкулі. За весь час конфлікту його жертвами стали понад 200 тисяч осіб.