Президент Кіпру зізнався, що парламент не підтримає податок на депозити

Акценти
18 Березня 2013, 22:15

"Коли я вас попереджав, що в парламенті немає більшості, яка схвалить угоду, ви мене не слухали. Передайте привіт пані Меркель", – цитує телеканал слова президента.

Для ухвалення рішення необхідно 29 голосів, однак у президентської партії і  Демократичної партії, яка підтримувала його на виборах, (ДИКО) було в цілому 28 голосів. В останні години стало відомо, що 8 депутатів ДИКО вирішили голосувати проти законопроекту, і таким чином, "за" залишаються тільки вісім депутатів.

Повідомляється також, що уряд Кіпру підготував новий законопроект, за яким не будуть обкладатися податком вклади до 20 тисяч євро. На вклади від 20 до 100 тисяч євро буде введено податок в 6,75%, а на вклади від 100 тисяч євро і більше – 9,9%.

Нагадаємо, рішення про стягнення податку з депозитів резидентів та нерезидентів банків Кіпру прийняли на позачерговій нараді Єврогрупи уранці 16 березня. Податок був одним з обов'язкових умов отримання країною фінансової допомоги від міжнародних кредиторів на суму в €10 млрд.

З банківських вкладів менших за €100 тис. спишуть податок 6,75%, з депозитів понад €100 тис.- 9,9%. Очікується, що ці заходи дозволять Кіпру виручити до €5,8 млрд.

Вкладники отримають відповідні списаним сумам частки в банківському капіталі.

Для списання одноразового податку з депозитів необхідне рішення парламенту. До цього часу Кіпр заморозив суми зборів.

Як заявив президент республіки Нікос Анастасіадіс, уряд Кіпру пішов на важку угоду з міжнародними кредиторами, але тільки таке рішення "дозволить країні вижити".

90