"Існують деякі проблеми, щодо продажу нафти, ми намагаємося впоратися з ними", – сказав Ахмадінежад в інтерв'ю державному телебаченню Ірану.
Він висловив упевненість, що "нафтове питання" буде вирішено, хоча для цього потрібно якийсь час.
"У нас є нафта, і світ має потребу в ній", – зазначив президент Ірану.
Як повідомлялось, країни Євросоюзу з 1 липня ввели ембарго на імпорт іранської нафти в ЄС. Таким чином, контракти на поставку нафти з Ірану до країн ЄС, укладені до 23 січня, закриті до цієї дати.
Свої дії країни ЄС пояснили тим, що таким чином вони хочуть змусити Тегеран відмовитися від ядерних амбіцій, а запасів нафти в Євросоюзі достатньо, щоб обійтися без поставок з Ірану протягом чотирьох з половиною років.
За оцінками експертів, після того як ЄС ввів ембарго на постачання іранської нафти, її імпорт на світовий ринок скоротився приблизно на 40%.З
Запровадження ембарго на імпорт іранської нафти прийнято главами країн Євросоюзу в рамках посилення санкції відносно Ірану на увазі, як вважають західні країни, небажання Тегерана прояснити всі питання, що стосуються військової складової його ядерної програми.
США, низка інших країн Заходу та Ізраїль підозрюють Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його атомна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.
Крім нафтового ембарго в даний час відносно Ірану діють чотири санкційні резолюції Ради Безпеки ООН.
"Шістка", до якої входять представники Росії, Великобританії, Китаю, США, Франції та Німеччини, з 2003 року спільно з МАГАТЕ домагається від Ірану припинення робіт зі збагачення урану, які можуть представляти загрозу режиму ядерного нерозповсюдження.