На запитання, наскільки він почувається слабким щось вдіяти у даній ситуації, Мартін Шульц відповів, що достатньо слабким.
За його слдовами, він намагався поговорити як з державними чиновниками так і з представниками опозиції, зустрічався із представниками уряду та опозиції в Давосі, дзвонив до представників уряду в Київ, проте, це не дало результату.
На думку Шульца, здаля складно робити якісь висновки. Проте, він вважає, що на місці Януковича будь-який розсудливий президент думав би про проведення дострокових виборів.
«Йому не обов’язково проводити нові вибори президента, але він може закликати до нових парламентських виборів і подивитися, чи в новому парламенті може працювати його більшість чи більшість опозиції», – вважає Шульц.
На запитання, чи заява Баррозу про санкції з боку ЄС для нього є дискутивними, Шульц відповів, що Баррозу має рацію. «Баррозу має рацію в одному: якщо насильство не припиниться, і якщо уряд продовжуватиме опиратися на насильство, тоді йому треба відповісти, що це впливає на блокування банківських рахунків або візові обмеження», – стверджує Шульц. Проте, він порадив іншій стороні не грюкати дверима, тому що, якщо ЄС скаже, що не веде більше переговорів з Україною, то опозиція також буде ізольована. Тому президент Європарламенту порадив можливо розглянути застосування санкцій, але завжди продовжувати діалог з урядом.
«Якщо насильство не припиниться, ми повинні справді щось вдіяти. Я це також вчора сказав людям з опозиції та уряду, якщо ви не можете говорити один з одним безпосередньо, ми маємо досвід Помаранчевої революції кілька років тому, коли Хав'єр Солана та колишній президент Польщі Александр Кваснєвський, були в країні і були посередниками між обома сторонами. Потрібно в першу чергу, перш ніж говорити про санкції, думати про те, чи не можемо ми також надіслати посередника в цю країну», – пояснив Шульц.