Президент Європарламенту запевнив, що докладає всіх зусиль для якнайшвидшого скасування віз для українців

9 Червня 2016, 17:58

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Європейського Парламенту Мартіном Шульцем для узгодження позицій у контексті підготовки до політичних консультацій високого рівня Україна-ЄС 27 червня у Брюсселі та обговорення перспектив запровадження безвізового режиму. Про це повідомила прес-служба глави Української держави.

Як зазначається, Шульц привітав Порошенка зі схваленням конституційних змін в частині правосуддя, підтвердив, що Україна належним чином виконала всі необхідні критерії для запровадження безвізового режиму з ЄС,  а також запевнив, що докладає всіх зусиль для схвалення Європейським Парламентом позитивного рішення вже ближчим часом.

«Співрозмовники також обговорили ситуацію на Донбасі та відзначили важливість подальшої координації зусиль з метою продовження санкційного тиску на Росію, який має діяти допоки Україна не відновить свій суверенітет над Донбасом і Кримом», – йдеться в повідомленні.

Як відомо, 20 квітня 2016 року Єврокомісія рекомендувала Європарламенту і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України. Законодавча пропозиція Європейської Комісії має бути опублікована і схвалена Європейським Парламентом та Радою ЄС (орган, в якому представлені уряди всіх країн-членів Євросоюзу).

У Європарламенті пообіцяли прискорити розгляд питання про запровадження безвізового режиму з  Україною. 

Водночас, за словами Петра Порошенка, не виключено, що запровадження безвізового режиму можуть перенеси з літа на вересень, проте президент упевнений, що до кінця 2016 року українці його отримають.