Відповідно до нового плану, ЄЦБ планує купувати облігації в обтяжених боргами країн і таким чином зменшуватиме вартість запозичень для них.
Драгі сподівається, що інтервенція ЄЦБ допоможе скоротити вартість позичання для обтяжених боргами країн, як-от Іспанія чи Італія, а також зменшить ймовірність того, що вони не зможуть сплатити свої борги, і це призведе до коллапсу єврозони.
Драгі також наголосив, що ЄЦБ діє у суворій відповідності до свого мандату, але наголосив, що уряди також повинні продовжувати працювати над скороченням бюджетного дефіциту та над реформуванням ринку праці.
За його словами, дії ЄЦБ стали відповіддю на скрутну економічну ситуацію у 2012 році, а також на те, що несприятлива економічна ситуація, за прогнозами, продовжиться і у 2013 році.
Німецький Bundesbank активно виступає проти цієї ідеї. Йенс Вайдман, президент Bundesbank, вважає, що країни-члени єврозони стануть залежними від допомоги центробанку і не реформуватимуть свою економіку належним чином.
Втім, більшість з 23 членів ради ЄЦБ підтримують план.
Свою підтримку плану висловила і Організація з економічного співробітництва і розвитку, яка також у четвер попередила, що криза єврозони становить серйозну загрозу світовій економіці.
"Побоювання з приводу можливості виходу з єврозони здорожчують державні облігації, що, своєю чергою, підсилює страх розпаду єврозони. Надзвичайно важливо зупинити ці страхи щодо виходу. Цього можна досягти завдяки проведенню ЄЦБ інтервенцій", – відзначили представники ОЕСР.
Нагадаємо, напередодні ОЕСР закликала центральні банки вживати більше заходів для запобігання розпаду єврозони.