Президент ЄНП: в умовах, що склалися, Угода про асоціацію ратифікована бути не може

31 Жовтня 2012, 08:51

"На жаль, спотворені результати цих виборів лише посилюють позиції президента Януковича, який хоче зруйнувати Україну на її шляху до демократії, верховенства права та євроатлантичної інтеграції. З іншого боку, якщо новий уряд Партії регіонів буде ширше в просуванні європейської інтеграції України, він повинен буде спочатку звільнити всіх політичних ув'язнених і відмовитися від авторитарних методів. Але в умовах, що склалися,  Угода про асоціацію не може і не буде ратифікована", – заявив він.

Президент ЄНП запевнив у тому, що їхня політична сила буде повністю підтримувати основні опозиційні партії "Батьківщині" і УДАР у "їхній боротьбі проти авторитаризму".

Крім того, Мартенс відзначив, що таке проведення виборів в Україні не стало несподіванкою для міжнародного співтовариства.

"За два останні з половиною роки президент Янукович і його уряд були послідовні в нівелювання демократичних досягнень помаранчевої революції: організація політично мотивованих судів для того, щоб посадити за грати ключових лідерів опозиції, таких, як Юлія Тимошенко, закриття незалежної преси, а тепер – проведення виборів непрозорим і некоректним чином", – обгрунтував він свою думку.

Нагадаємо, раніше Європейська народна партія, яка є найбільшою партією Європарламенту і є головним партнером «Батьківщини» в Європі,  неоднарово висловлювала стурбування тривалим ув’язненням Юлії Тимошенко та категорично виступала проти репресій опозиції в Україні.

98