Президент Єгипту пішов на частковий компроміс із суддями щодо своїх нових повноважень

26 Листопада 2012, 23:00

Президент пообіцяв представникам Вищої ради юстиції Єгипту, найвищого органу судівництва, що використовуватиме свої розширені повноваження тільки для так званих «суверенних актів», як у Єгипті називають політичні рішення державних керівників із питань зовнішньої політики чи національної безпеки.

Але, наголосив речник, ніякої зміни тексту конституційної декларації Мурсі не буде.

Крім того, президент на зустрічі з чільними суддями повторив, що чинність цієї декларації тимчасова – до схвалення нової постійної конституції Єгипту і обрання нової нижньої палати парламенту, яка була раніше розпущена і законодавчі функції якої нині одноосібно здійснює сам Мурсі.

Також сьогодні поміркований ісламістський рух «Мусульманське братство», висуванцем якого є Мурсі, заявив, що скасовує призначені на завтра масові демонстрації на підтримку дій президента.

Нагадаємо, 26 листопада Вища рада юстиції закликала Мурсі обмежити свої повноваження цариною «суверенних актів», але не стала закликати його взагалі скасувати своє рішення.

Раніше рада називала рішення президента «безпрецедентним нападом на незалежність судової гілки влади» через те, що він також заборонив судам розглядати оскарження його дій.

Судді та прокурори оголосили страйк, «до тих пір, поки Мурсі не оголосить про анулювання нової Конституційної декларації»

Рішення Мурсі викликало хвилю протестів.

Читайте також: Мурсі відновлює диктатуру в Єгипті

Позначки: