Президент Грузії відмовився від державної охорони

27 Лютого 2013, 08:15

За її словами, уряд пропонував президенту посилити його особисту охорону в замін на згоду внести зміни до Конституції.

«Але президент не ставить себе вище Конституції», – наголосила Манджгаладзе.

За її словами зранку 26 лютого Державна служба охорони не виконує своїх обов'язків з охорони президента.

Манджгаладзе також зауважила, Саакашвілі поякував всім працівникам Державної служби охорони, які протягом багатьох років сумлінно виконували свої обов'язки.

"Це не завадить першій особі країни ні в пересуванні, ні, відповідно, у проведенні зустрічей з народом, що систематично відбуваються останніми тижнями", – заявила Манджгаладзе.

З початку лютого Служба держохорони перейшла в підпорядкування прем'єра від президента Грузії. Цю поправку прийняв парламент у рамках обмеження повноважень президента.

В управлінні президенту залишили лише службу особистої охорони.

Нагадаємо, 7 лютого антипрезидентська більшість у парламенті Грузії проголосувала за те, щоби відкласти щорічний виступ президента Міхаіла Саакашвілі в парламенті на невизначений термін. Як заявив спікер Давіт Усупашвілі, нову дату виступу президента визначать тільки після того, як депутати-супротивники і прихильники президента подолають розбіжності між собою з приводу запропонованих більшістю поправок до Конституції, які мали би обмежити повноваження президента розпускати уряд без згоди парламенту.

Після виборів у парламенті Грузії противники президента з коаліції «Грузинська мрія» мають 85 місць, прихильники Саакашвілі з «Єдиного національного руху» – решту 65. Для ухвалення змін до Конституції необхідно принаймні 90%.