Президент Freedom House: влада США має попередити Януковича про реальність санкцій

21 Січня 2014, 11:37

Він вважає, що США повинні активізувати свої дії.

"Віце-президент Джо Байден повинен зателефонувати президентові Януковичу і сказати йому, що якщо застосування сили не припиниться, то він очолить список людей, проти яких США накладуть санкції… Я вважаю, що прийшов час не просто розглядати питання накладення санкцій, а зробити це. Санкції проти міністра внутрішніх справ, генерального прокурора, депутатів, які прийняли закони минулого тижня, які обмежують право громадян на волевиявлення до самого президента і його оточення", – сказав Крамер.

Він нагадав, що США попереджали про наслідки у разі застосування сили, і, на його думку, прийшов час, щоб українська влада почала відповідати за свої дії.

Також він підтримує ідею призначення спеціального посланника високого рівня від США чи Європейського Союзу.

Зокрема, він вважає , що таким посланником може бути сенатор Джон Маккейн від Республіканської партії, або сенатор Крістофер Мерфі від Демократичної партії, і, крім того, він назвав також кандидатуру екс -президента Польщі Александра Кваснєвського від ЄС.

"Я вважаю, що останні закони в поєднанні з грубим побиттям активістів і журналістів, які стають мішенню нападів, виконуючи свої професійні обов'язки, побиття (колишнього міністра внутрішніх справ Юрія ) Луценка, (журналістки Тетяни) Чорновол, звичайних людей, які не згодні з діями влади призвели до цієї кризи", – додав Крамер.

Крамер вважає, що Захід повинен стати на бік тих , хто виступає проти антидемократичних дій Партії регіонів.

Нагадаємо, джерела видання The EUobserver повідомляють, що вчора, 20 січня, під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС вперше з того часу, як українська влада почала застосовувати силу до протестувальників, на рівні ЄС обговорювалося питання застосування санкцій до української влади.