Президент дозволив авіапрому України створювати СП із зарубіжними партнерами

2 Серпня 2016, 20:39

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у частині створення умов для міжнародної кооперації суб'єктів літакобудування та розвитку вітчизняного літакобудування". Закон був прийнятий Верховною Радою 14 липня 2016 р

Зазначається, що відповідно до закону, який набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування, засновниками та / або учасниками СП можуть бути іноземні суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, які розташовані або здійснюють діяльність на території держави, визнаної Верховною Радою державою-агресором або державою -оккупантом, і / або щодо яких застосовуються санкції.

Крім того, закон передбачає продовження до 2025 року надання державної фінансової підтримки системі збуту авіатехніки вітчизняного виробництва через механізм здешевлення кредитів (часткова компенсація відсоткової ставки).

Очікується, що прийняття закону дозволить до 2020 року залучити в галузь близько 5-10 млрд грн інвестицій і збільшити обсяги продажів продукції авіапрому на 20-25%.

В даний час провідний український розробник і виробник авіатехніки ДП "Антонов" (Київ), що входить з 2015 року в держконцерн "Укроборонпром", відпрацьовує плани спільного виробництва з зарубіжними партнерами, в тому числі багатоцільового транспортного Ан-132, а також літаків сімейства нового покоління Ан-148/158/178.

У числі потенційних зарубіжних партнерів – Саудівська Аравія, Німеччина, Індія.

Нагадаємо, 26 липня Президент України Петро Порошенко підписав Закон про внесення змін до деяких законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних Сил України №4795, ухвалений Верховною Радою України.