Президент Чехії в ефірі радіо вилаявся та похвалив Путіна

4 Листопада 2014, 10:37

Президент Чехії Мілош Земан обклав матюками російських політв'язнів  та назвав несправедливим порівняння Владіміра Путіна з радянськими лідерами. Про це він заявив під час інтерв'ю в ефірі Чеського радіо.

Приводом для лайки з боку Земана стало обговорення теми радянських дисидентів, які протестували проти введення радянських військ до Чехословаччини у 1968 році.

З цієї теми Земан за власною ініціативою перейшов до питання критики Владіміра Путіна у західному суспільстві. Він назвав несправедливими порівняння президента РФ із радянськими лідерами і додав, що ключові політв'язні в сучасній Росії не мають права називати себе такими.

"Не думаю, що політв'язнем був Ходорковський, який в 1990-х роках їздив по Росії з пакетами, набитими мільйонами. Я швидше думаю, що він крадій. І якщо мені щось не подобається у владі Путіна, то це те, що він посадив лише Ходорковського, а не всіх олігархів", – заявив Земан.

Після цього чеський президент – знову ж таки, за своєю ініціативою – перейшов до критики на адресу панк-групи Pussy Riot.

Саме в цьому фрагменті він вийшов за межі цензурних виразів.

"Чи ви знаєте, що означає "pussy"? Це п…да. І в текстах цієї групи те саме – "п…да здесь, п…за там". Просто ідеальні політв'язні", – без особливих емоцій зазначив Земан, додавши, що "справжніх політв'язнів він готовий захищати (цей фрагмент можна почути в аудіозаписі після 35-ї хвилини)".

На цьому нецензурні вирази не закінчилися.

Згодом під час ефіру Земан вживав лайливі слова, що означають статевий акт та екскременти.

Така поведінка глави держави викликала гостру критику з боку інших політиків, в тому числі його нинішніх партнерів у владі, зазначають чеські ЗМІ.

За словами прем'єр-міністра Богуслава Соботки, президент подав поганий приклад молодим людям. Один з провідних чеських лідерів, екс-глава МЗС Карл Шварценберг зазначив, що Земан перейшов усі межі, використовуючи вислови, які принижують жіночу стать.

Екс-міністр фінансів Мирослав Калоусек, якого Земан теж згадав у своєму інтерв'ю Чеському радіо, вважає, що чеський президент "опустив престиж Празького граду до рівня дешевої пивної".

Нагадаємо, також Земан переконаний, що в Україні "громадянська війна", а не російське вторгнення.