Президент Чехії Мілош Земан вирішив скасувати нагородження 88-річного Джорджа Брейді, який вижив у нацистських таборах у Терезині та Глівіцах. Медаль мали вручити 28 жовтня під час церемонії святкування річниці заснування Чехословаччини, передає видання World Affairs.
Брейді, який живе в Канаді та нагороджений орденом Онтаріо, читає лекції на міжнародному рівні про Голокост. Він зіграв ключову роль у виданні англійською мовою збірника творів авторства ув'язнених у Терезині юнаків, більшість з яких згодом загинули в газових камерах.
Крім того, він є дядьком міністра культури Чехії Даніеля Германа, який минулого тижня був серед чеських чиновників, котрі зустрічалися з Далай-ламою під час його візиту до Праги. Як завжди, китайська влада висловила занепокоєння щодо "антикитайської розкольницької діяльності" і викликала чеського посла в Пекіні. Через кілька годин президент Земан, прем'єр-міністр Богуслав Соботка, а також спікери обох палат парламенту Чехії виступили із заявою, у якій йшлося, що зустріч не відображає зрушень у чеській зовнішньої політики, яка досі повністю поважала "суверенітет і територіальної цілісності Китайської Народної Республіки Китай, частиною якої є Тибет".
Хоча глава Адміністрації президента й поінформував Брейді про майбутню премію 12 жовтня, його ім'я відсутнє в списку, опублікованому офісом президента після візиту Далай-лами. За словами пана Германа, президент погрожував відкликати медаль Брейді, якщо міністр зустрінеться з тибетським духовним лідером.
Реакцією на дії президента стало те, що три з семи політичних партій, представлених у нижній палаті – християнські демократи, ГДП і правоцентристська TOP09 – оголосили бойкот святковим заходам. Своєю чергою, соціал-демократи, які є найбільшою партією, представленою в парламенті, залишили рішення про відвідання святкувань на розсуд членів партії.