Президент Чехії призначив нового прем’єр-міністра і доручив йому формувати уряд

28 Червня 2010, 14:41

Нечас як керівник найчисленнішої в новообраній нижній палаті парламенту партії правого спрямування веде коаліційні переговори зі ще двома правими чи правоцентристськими партіями – «ТОП 09» і «Справи громадські».

Ці партії разом мають у Палаті депутатів Парламенту Чехії 118 депутатів із загалом 200 за результатами виборів, що відбулися наприкінці травня.

Нечас обіцяв, що здійснить реформи громадського і бюджетного фінансування і запровадить протикорупційні заходи, якщо очолить уряд. Він заявляв, що намагатиметься скласти свій кабінет до середини липня.

Тим часом країною продовжує керувати тимчасовий уряд безпартійних міністрів прем’єра Яна Фішера, який прийшов до влади минулого року після висловлення недовіри попередньому урядові на чолі з Громадянською демократичною партією і її тодішнім головою Міреком Тополанеком.

25 червня цей уряд подав у відставку після виборів, але далі виконуватиме свої функції до створення нового кабінету.

Найбільше місць на останніх виборах отримала лівоцентристська Чеська соціально-демократична партія, але й разом із єдиним політично можливим союзником, лівою Комуністичною партією Чехії і Моравії, вона і близько не має більшості, необхідної для створення дієвого уряду.