Президент Болівії оголосив про відставку через протести

11 Листопада 2019, 11:17

Президент Болівії Ево Моралес заявив, що йде у відставку у зв'язку з масовими протестами в країні та тиском із боку силових структур. Про це 11 листопада повідомляє DW із посиланням на AFP.

 

 

Перед тим Моралес погодився на проведення нових президентських виборів, однак керівники силових структур почали вимагати від нього добровільної відмови від влади. Вони вказували, зокрема, на необхідність "заспокоєння" мас протестувальників та "збереження стабільності" в країні. Раніше багато поліцейських перейшли на бік мітингарів.

 

Сам Моралес запевнив, що він став жертвою "путчу" проти нього. Свою відставку він пояснив бажанням зупинити насильство. Крім того, 60-річний Моралес вірить у те, що через його відмову від влади світ побачить те, як олігархи змовилися проти демократії.

 

Після заяви Моралеса на вулицях столиці країни Ла-Паса розпочалися масові святкування. Ево Моралес правив країною з 2006 року.

 

Нагадаємо, на виборах 20 жовтня 2019 року Моралес переміг 44-го президента країни Карлоса Месу. У країні почалися акції протесту, які перейшли в безлади, в Болівії оголосили надзвичайний стан.