Президент Азербайджану помилував трьох політв’язнів

26 Грудня 2011, 20:35

Згідно з документом, на волю вийдуть сімдесят п'ять ув'язнених. Ще сімнадцять осіб звільнено від покарань, не пов'язаних з позбавленням волі.

У числі помилуваних – молодіжний активіст і блогер Джаббар Савалан, визнаний правозахисної організацій «Міжнародна амністія» в'язнем совісті.

У травні Савалана суд засудив до двох з половиною років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні наркотиків. Однак, на переконання правозахисників, Савалана засудили за політичними мотивами. Зокрема, за заклики через соціальні мережі до участі в антиурядових демонстраціях.

Крім Савалана, помилувані ще дві людини, яких місцеві правозахисники вважають політв'язнями.

За даними директора Інституту миру і демократії Лейли Юнус, у в'язницях Азербайджану продовжують утримуватися близько сімдесяти політв'язнів

Як повідомлялось, у листопаді в Баку поліція розігнала акцію протесту активістів молодіжних організаці , які вимагали звільнення близько 20 активістів засуджених за участь в демонстраціях в Баку навесні нинішнього року.

Нагадаємо, у березні бакинська поліція затримала 65 учасників несанкціонованої акції, яку мали намір провести ряд опозиційних партій.

У жовтні Апеляційний суд міста Баку залишив чинним вирок активістам опозиції, ув’язнених за участь у несанкціонованому мітингу весною в центрі столиці.