Інформація про такі переговори з'являлася і раніше, однак уперше вона підтверджена на найвищому рівні.
За словами Карзая, в переговорах з талібами беруть участь «іноземні військові та представники США».
На початку червня міністр оборони США Роберт Гейтс заявляв, що політичні переговори з керівництвом «Талібану» можуть початися вже до кінця року.
У липні США повинні почати виведення з Афганістану свого військового контингенту у складі 97 тисяч чоловік.
За планом, до 2014 року міжнародна коаліція повинна повністю передати контроль над безпекою в країні в руки афганського уряду.
Президент Карзай не уточнив, чи йдуть переговори між представниками американської адміністрації і талібами безпосередньо або через посередників.
Офіційна позиція «Талібану» ультимативна: мирні переговори вони готові почати тільки після того, як сили міжнародного контингенту покинуть Афганістан, і вести їх будуть тільки з афганським урядом.
Проте раніше дипломатичні джерела вже повідомляли, що попередні переговори між конфліктуючими сторонами все ж відбуваються.
Незважаючи на заяву Карзая, аналітики сходяться в тому, що майбутнє літо буде для Афганістану жарким на бойові дії.
17 червня Рада Безпеки ООН розділив санкції проти «Талібану» і «Аль-Каїди», що має підштовхнути талібів до переговорів про перемир'я.
Постпред США при ООН Сьюзан Райс, яка вела кампанію з розділення санкцій, заявила, що нові резолюції під номерами 1988 і 1989 «посилають талібам виразний сигнал: у тих, хто відійде від «Аль-Каїди», відмовиться від насильства і буде слідувати конституції Афганістану , є майбутнє».
Як повідомлялось, нещодавно у Сомалі вбили лідера терористичної мережі «Аль-Каїда» у Східній Африці Фазулу Абдаллу Мохаммеда, якого вважають можливим організатором терористичних актів 1998 року проти посольств США.
Це вже третій потужний удар по «Аль-Каїді» протягом останніх місяців після ліквідації лідера мережі Усами бін Ладена на початку травня. А також загибелі, ще одного чільника організації Ільяса Кашмірі з Пакистану, якого вважають відповідальними за напади в індійському Мумбаї 2008 року.
Нагадаєм Бен Ладен убили бійці американського спецназу в ніч на 2 травня в укріпленому будинку біля пакистанського міста Абботабад на півночі країни.
Тіло терориста похоронене в морі. Пізніше, бойовики угрупування Рух талібів Пакистану пообіцяли помститися «владі Пакистану і США» за ліквідацію лідера «Аль-каїди» Усами бен Ладена.