Презумпція правоти поліцейського не буде нівелювати Конституцію – Деканоїдзе

3 Жовтня 2016, 16:28

Презумпція правоти поліцейського, яку ініціює Міністерство внутрішніх справ, не буде окремим законодавчим актом. Про це розповіла на брифінгу голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе, передає кореспондент Тижня.

«У жодному разі ніхто не повинен думати, що розширення чи уточнення прав поліцейських нівелює норму Конституції про презумпцію невинності. Це буде зміна, уточнення кількох законів України, в тому числі Кодексу про адміністративні правопорушення, Закону про Національну поліцію… Ми хочемо уточнити законодавчі норми, які захищатимуть не тільки поліцейських, але й громадян України», – розповіла голова Нацполіції.

Наприклад, за її словами, в законі про дорожній рух пропонується уточнити норму, коли поліцейський зупиняє транспортний засіб і попереджає водія чи пасажира, що салон залишати не можна. Зазначається. що ця норма захищає самого громадянина, а не поліцейського.

«Багато випадків, коли людина, яку зупиняє поліцейський, виходить і починає сперечатися… Коли поліцейський говорить, що людина має залишатися в машині, це захищає її від можливих провокацій», – повідомила Деканоїдзе.

Вона запевнила, що поліцейських можна знімати на камеру під час несення служби.

За її словами, необхідно уточнити порядок пред'явлення документів поліцейським.

«Було багато випадків, коли люди торкаються поліцейських, виникає тісний контакт. Цього не можна допускати. Це захистить не тільки поліцейських, але і громадян», – заявила голова Нацполіції.

Деканоїдзе запевнила, що нівелювання Конституції не буде.

Також, за її словами, пропонується посилити відповідальність за втечу з місця ДТП та уточнити міру і право поліцейських на огляд транспортного засобу, зокрема, через велику кількість зброї у населення.

«Ці зміни захищатимуть громадян України, щоб у поліцейського було право використовувати спецзасоби замість летальної зброї, наприклад, електрошокери», – розповіла Деканоїдзе.

«Сподіваюся, обговорення перейде в інше русло. Зміни будуть обговорюватися в комітеті та громадських групах. Ще раз: ніхто не збирається нівелювати презумпцію невинності людини. Ми захищаємо громадян України і поліцейських, які щодня виконують свою роботу», – підсумувала голова Нацполіції.

Нагадаємо, 25 вересня у Дніпрі розшукуваний правоохоронцями Олександр Пугачов застрелив двох патрульних поліцейських, які зупинили його авто за порушення правил дорожнього руху. 

Після подій у Дніпрі міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що МВС має намір ініціювати законодавче закріплення Верховною Радою презумпції правоти поліцейського.  Також патрульних і поліцейських пообіцяли забезпечити електрошокерами. Деканоїдзе уточнила, що в пакеті законодавчих змін, який готує Національна поліція, буде норма про заборону залишати автомобіль при зупинці поліцейськими, відповідальність за словесну образу працівника поліції, збільшення часу попереднього затримання.