Прес-сніданок “Розумні закупівлі” VS “Часткове реформування” Як державний та приватний сектор пристосовуються до он-лайн закупівель

5 Жовтня 2016, 11:03

Серед спікерів прес-сніданку були: Олексій Щербатенко, партнер із розвитку компанії IT-Enterprise, яка є засновником майданчика SmartTender.biz, Антон Припіченко, керівник SmartTender.biz, Сергій Сагун, заступник керівника SmartTender.biz, Євген Бородін, начальник центру середнього та малого бізнесу “УкрСиббанку” та Андрій Берлев, керівник управління електронних торгів та автоматизації бізнес-процесу постачання ПАТ “Миронівський хлібопродукт”.

У рамках прес-сніданку обговорювалися питання, пов’язані із запровадженням та функціонуванням системи електронних закупівель у комерційному й державному секторах, проблеми, з якими стикаються представники малого, середнього та великого бізнесу і державні підприємства у процесі роботи з системами е-закупівель. “Закупівлі – це не тільки тендери, це – більш комплексний та багатогранний процес, який потребує оптимізації й постійного контролю. Це стосується як бізнесу, так і державних підприємств. На жаль, часто через неефективне управління системою закупівель підприємство може втрачати прибуток. Ми піднімаємо питання управління закупівлями компаній, аби розділити поняття торгів та цілісної системи закупівель й підкреслити важливість комплексного підходу до управління ланкою закупівель”, – підкреслює Олексій Щербатенко.

У системі управління закупівлями є так звані “чорні діри” – системні нюанси, які негативно впливають на прозорість та відкритість торгів. На великих підприємствах ці проблеми відчуваються особливо гостро. У державі – також. ПАТ “Миронівський Хлібопродукт” ще 4 роки тому пройшов той шлях, який зараз намагається пройти наша країна і сьогодні ми маємо ефективну систему закупівель, що дозволяє чітко і якісно управляти цим процесом”, – зазначає Андрій Берлев.

Практикою оформлення банківських гарантій поділився Євген Бородін, торкнувшись законодавчих нюансів та вимог у цій процедурі. Піднімалися також питання цінових та нецінових критеріїв під час проведення тендерів, ризиків і переваг впровадження системи закупівель для малого та середнього бізнесу. Особливо жваво обговорювали проблему захисту організаторів від недобросовісних постачальників: які існують способи та механізми перевірки постачальника, чому важливо зважувати ціну та якість продукції / послуги, узгоджувати завчасно формати оплати й строки поставки.

Даний захід передує Першому Всеукраїнському форуму “Розумні закупівлі: планування, управління, оптимізація”, що відбудеться 7 жовтня та збере разом всіх учасників електронних торгів, починаючи від представників державної влади, закінчуючи представниками малого й середнього бізнесу.

Проведенням майбутнього форуму ми хочемо поставити питання і почати серію зустрічей, на яких представники бізнесу зможуть навчатися роботі з системою на конкретних кейсах різних компаній. Ми запросили представників великих державних корпорацій та бізнесу, аби вони поділилися досвідом впровадження ефективної системи закупівель, показали сильні та слабкі сторони в цьому питанні, на які варто звернути увагу”, – говорить Олексій Щербатенко.

Прес-сніданок задав курс на питання, які будуть детально розглянуті та обговорені на Першому Всеукраїнському форумі “Розумні закупівлі: планування, управління, оптимізація”. Нагадаємо, що подія відбудеться 7 жовтня в бізнес-центрі IQ. Дізнатися більше про форум, а також зареєструватися для участі можна за адресою: http://smartforum.co

У разі виникнення питань прохання звертатися за телефоном
+38 (095) 184-11-61, або на е-пошту: yeshchenko@fixer.agency,
Інна Єщенко.