Премію з економіки пам'яті Альфреда Нобеля у 2019 році отримали Абхіджіт Банерджі, Естер Дюфло і Майкл Кремер за "експериментальний підхід до боротьби з глобальною бідністю". Про це 14 жовтня повідомили на сторінці Нобелівської премії у Twitter.
BREAKING NEWS:
The 2019 Sveriges Riksbank Prize in Economic Sciences in Memory of Alfred Nobel has been awarded to Abhijit Banerjee, Esther Duflo and Michael Kremer “for their experimental approach to alleviating global poverty.”#NobelPrize pic.twitter.com/SuJfPoRe2N— The Nobel Prize (@NobelPrize) 14 жовтня 2019 р.
Офіційно премію не називають Нобелівською, тому що Альфред Нобель не згадував про економістів у своєму заповіті. Премію заснував держбанк Швеції у 1968 році, з того часу він нараховує Нобелівському комітету кошти для нагородження лауреатів. Нащадки Нобеля незадоволені присудженням "неофіційної премії" з економіки.
Нагадаємо, 7 жовтня у Швеції розпочався Нобелівський тиждень. Нобелівську премію з фізіології та медицини отримали дослідники Пітер Раткліфф із інституту Френсіса Кріка (Лондон), Вільям Каелін із Гарвардського університету та Грегг Семенца із університету Джона Гобкінса.
Премію з фізики отримали Джеймс Піблс за теоретичні відкриття у фізичній космології і Мішель Майор та Дід’є К’єло за відкриття екзопланети на орбіті сонцеподібної зорі.
У категорії "хімія" премію присудили Джону Гуденофу, Стенлі Віттінгему та Акірі Йошино за розробку літій-іонних батарей.
Нобелівську премію з літератури присудили польській письменниці українського походження Ользі Токарчук (за 2018 рік) та австрійському автору Петеру Гандке (за 2019 рік).
Нобелівську премію миру у 2019 році присудили прем'єр-міністру Ефіопії Абій Ахмеду Алі.