Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей збирається зробити перший крок на шляху виходу країни з ЄС – скасувати дію закону 1972 року, яким було оголошено верховенство законодавства Європейського союзу на території Великобританії.
Це скасування, впевнена Мей, буде означати «новий етап відновлення Великобританії як суверенної і незалежної держави». Про скасування цього закону буде сказано в щорічному посланні королеви.
Всі необхідні європейські закони будуть інтегровані до британського законодавства, а непотрібні поступово будуть скасовані.
Мей додала, що не чекатиме закінчення парламентських виборів в Німеччині, які пройдуть восени наступного року. За словами британського прем'єра, вибір часу для запуску процедури Brexit буде грунтуватися на британських інтересах, а не на зручність європейських країн.
Раніше Тереза Мей розповіла в інтерв’ю BBC, що її уряд формально почне процес виходу країни з Європейського союзу до кінця березня 2017 року.
За словами Мей, це останній термін, до якого буде розпочатий процес, передбачений статтею 50 Лісабонської угоди про функціонування ЄС. Ця стаття передбачає подачу офіційної заяви про вихід і початок переговорів про нього, що мають бути завершені у дворічний термін.
Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках.
Того ж дня прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. 13 липня Тереза Мей офіційно стала прем'єр-міністром Великої Британії.
Міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді Британії за переговори з ЄС про торговельні угоди, назвав приблизною датою Brexit 1 січня 2019 року.
Європейський парламент закликав Великобританію якнайшвидше розпочати формальну процедуру виходу зі складу Євросоюзу. Меркель оцінила ситуацію в ЄС після Brexit як критичну.