Прем’єр Польщі підтримав ідею повної заборони організацій, що пропагують тоталітаризм

24 Січня 2018, 08:55

Ідею повної заборони організацій, що пропагують тоталітарні режими, підтримав прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький. Про це повідомляє "Польське радіо".

 

"Організації, які прославляють німецький нацизм чи інший тоталітарний режим, а також використовують їхню символіку, мають бути оголошені поза законом, а молодь, яка практикує подібне, повинна бути покарана", – сказав Моравєцький.

 

За його словами, польська держава не повинна демонструвати ні найменшої толерантності до "гітлерівської, нацистської, фашистської або комуністичної символіки".

 

Так прем'єр-міністр Польщі відреагував на журналістське розслідування телеканалу TVN про діяльність окремих націоналістичних груп Польщі. На записах прихованою відеокамерою видно, зокрема, як неонацисти з організації "Гордість і сучасність" виголошують тости "За Адольфа Гітлера і нашу батьківщину, кохану Польщу", "вівтар" з Гітлером, а також частування тортом з мотивами прапора Третього рейху.

 

Безпосередньо після трансляції телерепортажу Генеральний прокурор Польщі Збігнєв Зьобро доручив розпочати слідство у справі про публічну пропаганду тоталітарного ладу.

 

За рішенням прокуратури польські правоохоронці затримали у справі трьох чоловіків.