Прем’єр Британії закликала ЄС боротися з російським впливом на Балканах

10 Березня 2017, 08:57

Євросоюз повинен більш тісно співпрацювати з країнами західнобалканського регіону для ефективного протистояння російським кампаніям з дезінформації. Про це заявила прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей, повідомляє "BBC Україна".

Вона зазначила, що безпека країн Євросоюзу перебуває під загрозою через нестабільність у регіоні, та навела приклад спроби перевороту в Чорногорії.

"У світлі гаданих спроб влаштувати переворот у Чорногорії я закликаю нас усіх зробити більше для протидії російським кампаніям дезінформації, які дестабілізують ситуацію, і зробити більш очевидним наш інтерес до співпраці з цим регіоном", – наголосила Мей. 

За її словами, Британія має намір посилити співпрацю з країнами регіону, зокрема у 2018 році проведе саміт Західних Балкан.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Великої Британії Боріс Джонсон закликав Росію припинити спроби втручання у внутрішні справи інших держав, зокрема України та країни Західних Балкан. 

Раніше спеціальний прокурор Чорногорії Мілівоє Катнич, який розслідує спробу путчу в жовтні минулого року заявив, що російська влада була причетною до підготовки державного перевороту в країні у 2016 році.