Прем’єр Туреччини передумав відстоювати у суді свою честь та гідність

17 Червня 2011, 20:37

Усі судові позови турецького прем’єра Таїпа Ердогана висунуті проти окремих громадян, політиків та журналістів за приниження честі та гідності будуть відкликані. Кількість позовів, яка буде відкликана на разі не відома.

Рішення відкликати усі позови було прийняте Ердоганом після перемоги на виборах. За словами речника прем’єра Туреччини, такий вчинок є кроком до примирення суспільства.

«Ердоган прагне продемонструвати застосування принципів демократії, але це лише «вистава», а не реальні дії», – пояснює адвокат студентської театральної трупи, яка нещодавно виграла судовий процес проти прем’єр-міністра Туреччини Серіф Озгур. 

Загалом, за даними ОБСЄ на сьогодні в турецький тюрмах перебуває 57 журналістів, уряд закрив та заблокував десятки веб-сайтів та збирається впровадити обов’язкові фільтри для користувачів Інтернет.

Нагадаємо, 10 червня стало відомо, що прем’єр-міністр Туреччини Таїп Ердоган програв судову справу проти студентів, які на фестивалі молодіжної культури в місті Чаталджа заспівали пісню «Блюз Таїпа», в якій назвала прем’єра «вуличним торговцем».

Вступивши на пост прем’єра у 2003 Таїп Ердоган вніс зміни до турецького законодавства, зазначаючи, що за приниження особистої честі та гідності законом передбачено покарання у вигляді дворічного ув’язнення та штрафу. «Жертвами» нововведень прем’єра, серед інших, стали комік, який намалював шарж на тему абортів; кілька карикатуристів, які зобразили Ердогана у вигляді різних тварин та студенти, які у своїй виставі висміяли прем’єра.