Прем’єр Словаччини подав у відставку через резонансне вбивство журналіста

15 Березня 2018, 17:16

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо подав у відставку після масових протестів у країні через вбивство журналіста-розслідувача Яна Куцяка та загрозу нових виборів. Про це повідомляє "Європейська правда".

 

Зокрема, у відставку подали також усі міністри уряду Фіцо, однак залишаться працювати до призначення нового кабінету.

 

Зазначається, що президент  Андрей Кіска вже доручив сформувати новий уряд заступнику Фіцо з питань інвестицій Петеру Пеллегріні з  правлячої партії SMER.

 

У свою чергу, прем'єр-міністр Словеччини погодився на відставку лише за умови, що його наступником буде представник керівної партії. 

 

Напередодні президент Словацької Республіки Андрей Кіска заявив про можливість проведення дострокових парламентських виборів для відновлення довіри суспільства до держави, що похитнулася після ситуації із розслідуванням вбивства наприкінці лютого журналіста Яна Кучака та його нареченої. 

 

Нагадаємо, у 25 містах Словаччини провели мітинги з вимогою розслідування убивства журналіста Яна Куцяка, на вулиці вийшли тисячі людей.

 

Журналіст Ян Кучак був застрелений разом зі своєю нареченою, за даними правоохоронців, у період з 22 по 25 лютого. Тіло 27-річного репортера та його подруги-однолітка знайшли у їхньому будинку в населеному пункті Велька Мача неподалік міста Трнава. Причиною смерті стали вогнепальні поранення: журналісту куля потрапила в груди, його дівчині – в голову.

 

Найбільш вірогідним мотивом убивства правоохоронці вважають професійну діяльність журналіста, який розслідував діяльність італійської мафії на сході Словаччини та її можливі зв’язки з близьким оточенням прем’єр-міністра Роберта Фіцо. Італійська сторона заявила, що до вбивства може бути причетне велике організоване злочинне угруповання «Ндрангета», що базується на півдні Італії. Журналіста поховали 3 березня, його наречену – днем раніше.

 

Поліція 3 березня повідомила, що відпустила всіх сімох затриманих італійців у зв’язку з розслідуванням вбивства, серед яких були люди з прізвищами та ініціалами осіб, деякі з котрих є схожими з іменами італійських бізнесменів – фігурантів останнього розслідування Кучака.