Прем’єр-міністром Вірменії попри масові протести обрали екс-президента Сарґсяна

17 Квітня 2018, 16:55

У вівторок, 17 квітня, парламент Вірменії вперше після Конституційних змін підтримав кандидатуру екс-президента Сержа Сарґсяна на посаду прем’єр-міністра. Про це повідомляє портал "Новости Армении".

 

Повідомляється, що кандидатуру Сарґсяна, яку представила правляча Республіканська партія Вірменії та Вірменська революційна федерація Дашнакцутюн, підтримали 77 депутатів, висловилися проти 17.

 

Зазначимо, що після референдуму в грудні 2015 року Вірменія змінила форму правління з напівпрезидентської на парламентську республіку. 

 

Згідно з повідомленням, уряд Вірменії має бути сформований протягом 15 днів після обрання прем'єр-міністра. У прем'єра є 5 днів, щоб подати президентові країни кандидатури віце-прем'єрів і міністрів, після чого у триденний термін президент призначає віце-прем'єрів та міністрів або звертається до Конституційного суду.

 

Як повідомлялося, у столиці Вірменії Єревані проходять масові акції протесту проти висунення кандидатури екс-президента країни Сержа Сарґсяна  на посаду прем’єр-міністра, в ході яких сталися сутички активістів з правоохоронцями. 

 

Нагадаємо, 16 квітня у столиці Вірменії Єревані внаслідок сутичок демонстрантів з поліцією постраждали 46 людей, 6 з яких правоохоронці.

 

17 квітня представник вірменської опозиції, лідер ініціативи "Мій крок" Нікол Пашинян заявив про початок акцій "тотальної непокори". Зокрема, на площі Франції в Єревані заступник начальника столичної поліції Валерій Осипян надав Пашиняну письмове повідомлення про те, що поліція прийняла рішення про припинення демонстрацій. У свою чергу, лідер ініціативи "Мій крок"  не читаючи документа, демонстративно розірвав його, заявивши, що "у Вірменії розпочалася тотальна непокора".

 

Раніше повідомлялося, що у столиці Вірменії Єревані близько тридцяти учасників протестного руху проти кандидатури Сержа Саргсяна на пост прем'єра доставлені у відділення місцевої поліції.

 

Додамо, що напередодні парламент Вірменії обрав Армена Сарґсяна наступним президентом країни.

 

Зазначалося, що Сарґсян є колишнім прем’єр-міністром Вірменії, а до голосування за його кандидатуру був послом у Великій Британії. Він є наступником Сержа Сарґсяна, який, за словами лідерів опозиції, може тепер стати прем’єр-міністром і продовжувати контролювати владу.