Орбан відмітив, що рішення уряду про спеціальне оподаткування міжнародних банків та корпорацій дійсно є «неелегантним», але має важливе значення для економічного виживання країни. Він заявив, що теперішні реформи не мають шляху назад і повернення до політики попередніх урядів не буде.
Орбан також заявив, що критики нової конституції Угорщини всередині країни та поза нею зацікавлені у збільшенні своїх фінансових та політичних вигод, і в тому, щоб країна потонула в боргах. Він впевнений, що нова конституція допомогла зменшити борг та зберігати збалансованість бюджету.
У зв'язку з майбутніми переговорами щодо кредиту МВФ і Єврокомісії спостерігачі очікували, що промова прем’єра матиме примирливий тон. Однак Орбан заявив: «Ми готові до боротьби, якщо необхідно, але ми готові і до досягнення угоди, коли це в інтересах країни». «Європа, як алкоголь: вона надихає на великі цілі, але водночас заважає нам їх досягти», – додав він.
Орбан також заявив, що Угорщина в змозі зменшити свою заборгованість. «Якби ми цього не могли, то ми б вже розділили долю Греції, і Угорщина б втратила свою незалежність. Замість волі народу нами би зараз правили кредитори», – додав він.
Прем’єр-міністр також сказав, що буде боротися з тими, хто прагне повернення старої системи. Він розкритикував іноземний капітал, який приходячи до країни, намагається витіснити угорський бізнес.
Опозиція назвала виступ Орбана «далеким від реальності», нагадавши, що 80 % угорців незадоволені роботою уряду. Віце-голова опозиційної партії Демократичної коаліції Чаба Молнар назвав промову Орбана «промовою зламаної людини, яка більше не вірить в себе і має за політичну мету тільки утриматись при владі».
Разом з тим, неодноразово повідомлялось, що через непоступливість Орбана до вимог ЄС та МВФ економічні показники країни стрімко погіршуються. Крім того, нещодавнє дослідження Thomson Reuters вказує на падіння індексу ділової активності в країні та зменшення довіри інвесторів до її ринку.