Прем’єр-міністр Польщі вважає можливу відмову від подальшого розширення ЄС «капітуляцією»

8 Вересня 2011, 07:37

«Сумніви щодо того, чи є сенс у подальшому розширенню Європейського союзу, і у входженні до нього держав, які відповідають усім критеріям і стандартам, – це ознака капітуляції», – заявив Туск.

Він вважає дуже позитивними результати розширення Європейського союзу на нові держави Східної Європи. Також він висловився за повну їх інтеграцію і вступ до ЄС.

За словами політика, Польща, яка вступила до ЄС у 2004 році, значно посилила свої позиції, а її економіка останні роки розвивається найшвидше серед усіх 27 держав об’єднання.

«Ми твердо ведемо переговори про великий і мудрий бюджет для цілого ЄС, і говоримо про це не як бідні родичі», – заявив Туск.

Він зазначив, що за темпами економічного розвитку в другому кварталі цього року 4 із 5 держав – лідерів Євросоюзу – це країни, котрі приєдналися до ЄС 7 років тому: Естонія, Литва, Латвія та Польща.

Крім того, Туск запевнив, що Польща планує підтримувати подальше розширення Європейського союзу, назвавши головною умовою євроінтеграції для держав-кандидатів запровадження у себе європейських стандартів демократії.

«Тоді усі бар’єри будуть подолані, тоді можлива допомога, співфінансування амбітних заходів, а Польща нехай буде прикладом, що це можливо і насправді діє», – сказав він.

За даними польських ЗМІ, у перший день форуму на ньому присутні Президент Грузії Михайло Саакашвілі і голова уряду Молдови Володимір Філат.

Найвищим посадовцем від України, який візьме участь у роботі форуму, буде перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв. Планується, що він виступить 9 вересня на спеціальній сесії, присвяченій розширенню європейського ринку на схід.

Як повідомлялось, 12 вересня відбудеться перше обговорення рекомендацій Європейського парламенту Раді ЄС і Європейської комісії щодо Угоди про асоціацію з Україною.

Очікується, що навколо документу розвернеться гаряча дискусія, оскільки станом на сьогодні в Європейському парламенті існують дві радикально протилежні позиції відносно майбутньої угоди.

Позначки: